Shënohet viktima e parë nga koronavirusi në Serbi – Tv Koha
Lajmi i Ditës Rajon

Shënohet viktima e parë nga koronavirusi në Serbi

Një burrë 59-vjeçar ka humbur jetën si pasojë e koronavirusit në Qendrën Klinike të Vojvodinës, ka bërë të ditur kryeministrja serbe, Ana Bërbaniq.

“Ai e ka marrë virusin nga një person, djali i të cilit ka qenë në Milano”, ka thënë ajo, e cila në emër të Qeverisë dhe shtetit të Serbisë i ka shprehur ngushëllime familjes së viktimës.

Bërnabiq po ashtu bëri të ditur se në Serbi janë regjistruar edhe 32 rastet të reja të të infektuarve, duke çuar në 135 numrin total.

Sipas saj, në izolim shtëpiak janë 64 persona ndërsa tetë janë duke u trajtuar me ndihmën e respiratorëve.

“Ekipet tona mjekësore po luftojnë për jetën e atyre tetë pacientëve”, ka thënë Bërnabiq.

Related posts

ISHP: BRENDA NJË JAVE NUMRI I RASTEVE POZITIVE RRITET PËR 35.5%

Televizioni Koha

LSDM: 600 milion euro për zhvillimin e bizneseve në vend

Televizioni Koha

Aksident në mes katër makinave në Tetovë, nuk ka të lënduar

Televizioni Koha

Leave a Comment