Sheqerinska: 12 mjek dhe 20 infermiere do të forcojnë ekipet ushtarake që po ndihmojnë aktualisht në shëndetësi - Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Sheqerinska: 12 mjek dhe 20 infermiere do të forcojnë ekipet ushtarake që po ndihmojnë aktualisht në shëndetësi

Që nga e hëna, 12 mjekë dhe 20 infermiere do të forcojnë ekipet ushtarake që po ndihmojnë aktualisht në shëndetësi, njoftoi sot Ministrja e Mbrojtjes Radmilla Sheqerinska.

“Policia dhe forcat ushtarake do të përqendrohen në mbështetjen e institucioneve shëndetësore. Ministria e Brendshme koordinon me Ushtrinë dhe Ministrinë e Shëndetësisë në të cilët njerëzit, ku do të vendosen.

Pres që vendosja të fillojë nesër, bazuar në kërkesat nga Ministria e Shëndetësisë,” tha Sheqerinska./Telegrafi/

Related posts

Xhaferi: Liderët poliik duhet të gjejnë konsensus për datën e zgjedhjeve

Televizioni Koha

Atmosfera nëpër kafene të Shkupit – valle mbi tavolina, pa maska dhe pa distancë fizike

Televizioni Koha

Mbi 36 mijë qytetarë nënshkruhen në peticionin për uljen e tarifës së energjisë elektrike

Televizioni Koha

Leave a Comment