Sheqerinska: Respekte për ushtarin Omer Emini, për ndihmën ndaj të lënduarve në aksident! – Tv Koha
Maqedoni

Sheqerinska: Respekte për ushtarin Omer Emini, për ndihmën ndaj të lënduarve në aksident!

Ministrja e mbrojtjes në M.Veriore, Radmilla Sheqerinska, ka lavdëruar ushtarin profesional Omer Emini, për ndihmën që ai u ka ofruar të lënduarve në aksidentin me autobusin e rrokullisur afër Shkupit, shkruan Fakte. Ajo ka përshëndetur guximin dhe vetëflijimin e Omer Eminit në këtë rast.

“Rreshteri Omer Emini, agjutant i komandantit të Regjimentit për operacione speciale, në ditën e rrokullisjes së autobusit në afërsi të fshatit Laskarcë, vullnetarisht shkoi në vendin e ngjarjes për të ndihmuar, dhe ka marrë pjesë aktive në tërheqjen e të vdekurve dhe të lënduarve në aksident. Uroj për guximin dhe sakrificën!” – ka shkruar Sheqerinska në profilin e saj.

Related posts

Spasovski: I kënaqur me zbatimin e ligjit për gjuhët

Televizioni Koha

Boki: Kiçeec ka regjistruar gjithçka, ofroj t’i jap kodet që ky rast të mos përfundojë në mjegull

Televizioni Koha

Bisedë telefonike Pendarovski – Lajçak: Me emërimin e të dërguarit special, BE-ja dërgon sinjal pozitiv për rajonin

Televizioni Koha

Leave a Comment