Shërohen 126 pacientë nga Covid-19 në Maqedoni – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Shërohen 126 pacientë nga Covid-19 në Maqedoni

Ministria e Shëndetësisë sot bëri të ditur se janë shëruar 126 pacientë.

Prej tyre 22 janë në Shkup, 72 në Kumanovë, 1 në Shtip, 19 në Strugë, 1 në Ohër, 6 në Veles, 3 në Gjevgjeli, 1 në Kavadar dhe një në Kriva Pallanka.

Gjithashtu në spitalin ‘8 shtatori’ humbën jetën 2 pacientë, një paciente 49 vjeçare nga Likova e Kumanvës e pranuar në spital më 3 prill dhe një 73 vjeçar nga Shkupi që u pranua në spital më 198 prill në gjendje të rëndë shëndetësore.

“Në Klinikën Infektive janë pranuar edhe 3 pacientë të rinj, ndërsa momentalisht janë hospitalizuar 62 pacientë. Në spitalin ‘8 shtatori’ janë pranuar 6 pacientë të rinj ndërsa 29 është numri i përgjithshëm i pacientëve të hospitalizuar. Në spitalin e Manastirit shërohen 7 pacientë prej të cilëve njëri prej tyre është në gjendje të rëndë shëndetësore, ndërsa në spitalin në Shtip janë hospitalizuar 2 pacientë”, shprehen nga MSH.

Related posts

Mojsovski për MIA-n: Në Idrizovë nuk ka kurrfarë indikacione për koronavirus, secili i burgosur i ri vendoset në izolim

Televizioni Koha

Pendarovski: Marrëveshja Kornizë është një avantazh, jo një pengesë për zhvillimin dhe prosperitetin tonë

Televizioni Koha

Fluks makinash në “Tabanoc”, pritet deri në 45 minuta për të hyrë në RMV

Televizioni Koha

Leave a Comment