29/11/2023
4.5 C
Tetovo

Të tjera lajme

Shkurte Fezja Kënga “Mora Fjalë”, mund të cilësohet si një nga “himnet” e tifozëve në çdo ndeshje ku luan kombëtarja shqiptare

Vetëm pak orë para se të nis loja e Shqipërisë me Republikën Çeke, këngëtarja y pyet nga gazetarja e mediave në Shqipëri se si i pret rezultatet finale.

“Prej dëshirës unë do të doja të përfundonte ndeshja 3 me 0”, tha ajo.

Dhe kështu doli. Shqipëria shënoi fitore të madhe 3:0 ndaj Republikë Çekes dhe kësisoj është jashtëzakonisht pranë kualifikimit në Kampionatin Evropian.

Kënga “Mora Fjalë”, interpretuar nga artistja mund të cilësohet si një nga “himnet” e tifozëve në çdo ndeshje ku luan kombëtarja shqiptare. Interpretimi i kësaj kënge në masë këngëtarja thotë se i përcjell një emocion të jashtëzakonshëm.

Të fundit