Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/content/95/6740595/html/wordpress/index.php:3) in /home/content/95/6740595/html/wordpress/wp-content/themes/pennews/functions.php on line 254
Shpërndarja e Kuvendit më 11 shkurt 2020 - Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Shpërndarja e Kuvendit më 11 shkurt 2020

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut do të shpërndahet më 11 shkurt të vitit të ardhshëm, kështu paralajmëroi sot kreu i Kuvendit, Talat Xhaferi në një takim me gazetarët.

Ai tha se do të respektohen të gjitha afatet për procesin e zgjedhjeve të shpallura. Zgjedhjet e parakohshme të 12 prillit erdhën si rrjedhoj e kompromisit nga takimi i liderëve të zhvilluar javë më parë në kabinetin e presidentit Stevo Pendarovski.
Megjithatë akoma po vazhdon debati se a do të ketë ndryshime në kodin zgjedhor lidhur me propozimin për lista të hapura dhe ndryshim të zonave zgjedhore.

Related posts

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 118 raste të reja të covid-19 në Tetovë 20 raste të reja

Televizioni Koha

Spasovski: Dorëheqja nga Çulevi akt moral, mosrespektimi i vendimeve dhe mosveprimi i policisë kërkon përgjegjësi

Televizioni Koha

ASH-ja mbledh kryesinë qendrore në Tetovë

Televizioni Koha

Leave a Comment