03/12/2023
5.7 C
Tetovo

Të tjera lajme

Si do të jetë moti sot dhe gjatë fundjavës?

Enti Hidrometeorologjik në Maqedoninë e Veriut ka publikuar raportin e motit për katër ditët e ardhshme, përcjell INA.

Gjatë ditës së sotme do të mbaj mot i vranët me periudha të diellit, me erë nga jugu. Temperatura minimale deri 11 gradë, ndërsa ajo maksimale deri në 22 gradë celsius.

Të premten – do kemi mjegull në orët e para të mëngjesit, por dita do të jetë me diell dhe vranësira në disa zona të vendit. Temperatura minimale do të jetë deri 14 gradë celsius, ndërsa ajo e ditës nga 22 deri 28 gradë.

Të shtunën  – moti do të jetë i nxehtë me diell, ndërsa gjatë natës në disa zona pritet të ketë reshje të dobta të shiut. Temperatura e mëngjesit do të jetë nga 8-16 gradë, ndërsa ajo e ditës nga 22 – 28 gradë.

Të dielën – do të jetë mot i ngjajshëm si të shtunën, por me temperatura të ditës nga 20-26 gradë celsius.

Të fundit