Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/content/95/6740595/html/wordpress/index.php:3) in /home/content/95/6740595/html/wordpress/wp-content/themes/pennews/functions.php on line 254
Siniçan, policia nuk tërhiqet! Pas 18h ende s’lejon punët në ujësjellës (FOTO+VIDEO) - Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Siniçan, policia nuk tërhiqet! Pas 18h ende s’lejon punët në ujësjellës (FOTO+VIDEO)

Edhe pas 18 ore pas urdhrit te prokurorisë për tërheqje dhe 12 ore pas urdhrit të policisë për tërheqje, ekipet e policisë ende qëndrojnë mbi fshatin Bogovinë dhe nuk lejojnë vazhdimin e punimeve për sistemin e ujësjellësit në fshatin Siniçan.

Ndërkaq, Prokurorja Lejla Kadriu, e cila ka qenë mbrëmë në vendin ku po kryhen punimet, bisedoi edhe me kryeministrin e vendit, ajo thotë se kryeministri e quajti kriminele atë dhe të gjithë banorët.

 

Prokurorja Lejla Kadriu bisedoi me kryeministrin Ajo thotë se kryeministri e quajti krimineleBanorët ende protestojnë për ujin ne Siniçan.Prokurorja në vendin e ngjarjes bashkë me Policinë dhe banorët

Geplaatst door TV21 op Woensdag 29 juli 2020

Gjatë natës te vendi i ngjarjes kanë qëndruar shumë banorë të fshatit si dhe kreu i Komunës së Bogovinës Albon Xhemaili i cili në faqen e tij në facebook ka shpërnda një postim të një aktivisti ku thuhet:

Në Siniçan aty ku protesta quhet “krim” dhe ku uji Zotit ndalet politikisht! Na vodhët votat, tash edhe ujin. Agimi do na çel në Siniçan por Nuhiu nuk mundet me popullin! #meAlbonin #meProkuroren

Related posts

Xhaferi: Çdoherë jam i hapur ndaj gazetarëve, punojmë në përmirësimin e transparencës së Parlamentit

Televizioni Koha

Lëvizja BESA, dënon ashpër veprimet e Komunës së Gazi Babës ku shqiptarëve u pamundësohet arsimi në gjuhën shqipe

Televizioni Koha

Ish kryetari i Penales Vlladimir Pançevski u dënua me tre vjet e gjysmë burg

Televizioni Koha

Leave a Comment