“Siti Moll Shkup” evakuohet për shkak të alarmit për bombë – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

“Siti Moll Shkup” evakuohet për shkak të alarmit për bombë

Qendra tregtare “Siti Moll Shkup” në lagjen e Karposhit për momentin po evakuohet për shkak të alarmit për bombë.

Nga Ministria e Punëve të Brendshme për MIA-n deklaruan se deri tek ta ka arritur informacion për alarm për bombë të vendosur pas çka në terren janë dërguar ekipe të policisë.

Në terren është edhe ekipi i Brigadës së zjarrfikësve me një automjet dhe katër zjarrfikës.

Sipas dëshmitarëve okularë, në qendrën tregtare janë kyçur të gjithë alarmet dhe është kërkurar evakuim urgjent. fb/

Related posts

Ndihmës sekretari amerikan Riker së shpejti për vizitë në Shkup

Televizioni Koha

Kontrolle shtesë në autostradën Shkup-Tetovë, dhjetëra dënime

Televizioni Koha

Filloi marshi memorial në kujtim të të vdekurve në aksidentin e komunikacionit në Llaskarcë

Televizioni Koha

Leave a Comment