S’ka koalicion trepalësh ASH, BESA, ALTERNATIVA! – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

S’ka koalicion trepalësh ASH, BESA, ALTERNATIVA!

Koalicioni trepalësh mes Aleancës për Shqiptarët, Lëvizjes Besa dhe Alternativës përfundimisht nuk do të bëhet realitet konfirmon për TV21 Sekretari i Përgjithshëm i ASH-së Arben Taravari.

“Përfundimisht koalicioni trepalësh nuk mund të arrihet. Sot ose nesër do të takojmë të dyja palët, e më pas do të mblidhet Kryesia Qendrore e ASH-së për të vendosur se me cilën parti do të bëjë koalicion parazgjedhor” tha Taravari, përcjell KOHA.

Taravari nuk pranoi të komentojë se cila nga dy partitë, Alternativa ose Besa, ka shanse më të mëdha për të koalicionuar me ASH-në.

Arsyeja pse ky koalicion nuk po arrihet është se Alternativa nuk pranon që pjesë e koalicionit tresh të jetë Lëvizja Besa, parti nga e cila Alternativa edhe ka dalë si fraksion politik. Iniciatore e koalicionit trepalësh ka qenë ASH, por tani që kjo ide duket e pamundur, partisë së Selës i mbetet të zgjedhë se me cilën parti do të shkojë drejt zgjedhjeve të 12 prillit, raporton TV21. (koha.mk)

Related posts

Vendi është në fazën e verdhë, të respektohen masat për mbrojtje, apelon Ministria e Shëndetësisë

Televizioni Koha

Greqia e hapur për turistë, por në pajtim me listën e BE-së, për Maqedoninë e Veriut kufijtë mbeten të mbyllura

Televizioni Koha

Në Maqedoni 116 persona janë infektuar për herë të dytë me coronavirus

Televizioni Koha

Leave a Comment