Sllovenia plotësisht e hapi kufirin për shtetasit kroatë – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Sllovenia plotësisht e hapi kufirin për shtetasit kroatë

Kroatët mund të hyjnë lirshëm në Slloveni, pa procedura të veçanta dhe të përdorin të gjitha vendkalimet kufitare që janë rihapur, njofton korrespondenti i MIA-s nga Lubjana.

Ky vendim u mor nga Qeveria me rekomandimin e Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik, i cili përcaktoi që Sllovenia dhe Kroacia kanë pasqyrë të ngjashme epidemiologjike dhe që të dy vendet menaxhojnë me sukses epideminë e koronavirusit të ri.

Që nga java e kaluar, Kroacia ka lejuar që shtetasit sllovenë të hyjnë në vend dhe të parët që e bëjnë këtë janë ata që zotërojnë pronë në vendin fqinj.

Related posts

Besimtarët ortodoksë i festojnë Pashkët

Televizioni Koha

Numri i të sëmurëve ka dy ditë që po ngec, deri më tani 148 të infektuar nga koronavirusi

Televizioni Koha

Debati për Ligjin për PP-në sot në seancë, Xhaferi thirri takim liderësh për konfirmim të zgjedhjeve

Televizioni Koha

Leave a Comment