Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/content/95/6740595/html/wordpress/index.php:3) in /home/content/95/6740595/html/wordpress/wp-content/themes/pennews/functions.php on line 254
Sot mbahen zgjedhjet në komunën e Tuzit
Rajon

Sot mbahen zgjedhjet në komunën e Tuzit

Sot në Malësi mbahen zgjedhjet vendore për komunën e plotë të Tuzit. Gara më e fortë zgjedhore pritet të zhvillohet mes koalicionit të forcave politike shqiptare “Malësia na bashkon” dhe Partisë Demokratike Socialiste të presidentit malazez, Milo Gjukanoviç.

Në këto zgjedhje marrin pjesë gjashtë lista zgjedhore për 32 vende në kuvendin komunal.

Koalicioni i vetëm i këtyre zgjedhjeve “Malësia na bashkon”, ka mbledhur tri partitë shqiptare që krijon mundësi të mirë për fitore, ku kryesues i listës është Nik Gjeloshaj. Në këtë komunë të drejt vote kanë afër 12 mijë qytetarë, ndërsa, sipas sondazheve pjesëmarrja do të jetë mbi 60 përqind.

Related posts

Kirurgu kontravers: Koronarovirusi shumë shpejtë do të vij në Kosovë

Televizioni Koha

Tre të vdekur brenda pak orëve, shkon në 5 numri i viktimave nga COVID 19

Televizioni Koha

Italianët në protesta, djegin flamujt e BE: Jeni bukëshkalë, ne do t’ia dalim vetë!

Televizioni Koha

Leave a Comment