Spasovski i fton në takim përfaqësuesit e operatorëve mediatik, do të diskutojnë për ligjin e miratuar – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Spasovski i fton në takim përfaqësuesit e operatorëve mediatik, do të diskutojnë për ligjin e miratuar

Qeveria e Maqedonisë së Veriut i ka ftuar në takim urgjent përfaqësuesit e operatorëve mediatik, në të cilin do të diskutohet për gjendjen e krijuar pas miratimit të ligjit për shërbime mediatike.

Me ligjin e ri operatorëve u është caktuar dispozitë e cila parasheh që operatorët mediatik të garantojnë të drejtat autoriale të programeve që ato nuk i prodhojnë, por vetëm i ritransmetojnë.
“Marketing365” mëson se për gjetjen e zgjidhjes janë interesuar edhe disa qeveri të vendeve anëtare të BE-së, të cilat përmes ambasadorëve të tyre kanë reaguar tek autoritetet e Maqedonisë se duhet të gjendet zgjidhje me konsensus./Telegrafi/

Related posts

Filipçe: Mes 15-20 prillit presim vaksinat kineze dhe Pfizer

Televizioni Koha

Maqedoni, pagesa sociale fillon nga dita e martë

Televizioni Koha

Hotelierët pretendojnë se e respektojnë protokollin, inspektorët “kapën” muzikë live – fillon shqiptimi i gjobave

Televizioni Koha

Leave a Comment