Stomatologët e Tetovës kërkojnë informacione për të infektuarit – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Stomatologët e Tetovës kërkojnë informacione për të infektuarit

Stomatologët në Tetovë kërkojnë nga Ministria e Shëndetësisë dhe Fondi për sigurim shëndetësor që për çdo ditë t’u dorëzohet listë me personat pozitiv me coronavirus.

Ata thonë se me këtë masë do të mund të mbrohen edhe vetë, por edhe pacientët që shkojnë tek ata për intervenim, përcjell Telegrafi Maqedoni.

“Unë si stomatologe amë, për momentin siç shkruajnë mediumet, nuk kemi asnjë informacion për pacientët që janë të infektuar, ose në izolim dhe vetizolim. Ne stomatologët ballafaqohemi sy më sy me virusi, pasi kemi distancë të afërt me pacientët”, thotë Mare Serafimovska, stomatologe nga Tetova.

Ajo thekson se të gjithë janë të rrezikuar njëjtë nga Covid-19, pavarësisht ndarjeve në shoqëri.

Përveç stomatologëve, edhe qytetarët kërkojnë që për çdo ditë të publikohen informacione me të infektuarit nga coronavirusi./Telegrafi/

Related posts

Rusia filloi me prodhimin e vaksinës kundër Kovid-19

Televizioni Koha

Pamje nga karantina në Kodrën e Diellit, personat e vendosur të pakënaqur me kushtet

Televizioni Koha

Kasami : Me fitoren e koalicionit ‘Mundemi’ do të vijë ndryshimi në vend

Televizioni Koha

Leave a Comment