29/11/2023
4.5 C
Tetovo

Të tjera lajme

Strugë, tre zjarrfikës janë lënduar nga goditja elektrike teksa po shuanin zjarrin në çatinë e një shtëpie

Nga goditja elektrike kanë mbetur të lënduar tre zjarrfikës që po shuanin zjarrin në çatinë e një shtëpie. Siç njofton Klan M, në Njësitin Territorial Zjarrfikës nga Struga, mbrëmë në ora 23:30 është raportuar për një zjarr pas së cilës janë avulluar gjashtë zjarrfikës. Zjarri ka rënë në një shtëpi në afërsi të fshatit Radozhdë të Strugës, në pronësi të A.S. nga i njëjti fshat.

“Gjatë intervenimit tre zjarrfikës që po shuanin zjarrin janë lënduar nga rryma. Ata janë transferuar në Spitalin e Përgjithshëm në Strugë, ku janë konstatuar lëndime fizike dhe më pas janë lëshuar për tretman shtëpiak”, njofton SPB Ohër.

Komandanti i Njësitit Territorial Zjarrfikës në Strugë, Feti Mazari, në një deklaratë për MPB-në tha se zjarrfikësit janë në gjendje të mirë shëndetësore dhe se zjarri është shuar plotësisht.

 

Të fundit