Sulm me armë dhe grabitje në një kazino – Tv Koha
Maqedoni

Sulm me armë dhe grabitje në një kazino

Një person i maskuar dhe i armatosur mbrëmë ka grabitur një kazino në Dibër, në rrugën 8 Shtatori.

Sipas burimeve të policisë, autori ka hyrë me dhunë në objekt dhe nën kërcënim të armës ka detyruar të punësuarit që ti japin të gjitha paratë që janë gjendur aty, mendohet të jetë grabitur një shumë e madhe parash.

Rasti i grabitjes është paraqitur dje rreth orës 4.50 të mëngjesit. Autoritetet po merren me shqyrtimin dhe zbardhjen e rastit ka deklaruar Stefan Dimovski, zësdhënës i Sektorit të MPB-së në Ohër.

Në procedurë do të përdoren edhe kamerat e sigurisë.

Related posts

Spasovski: Është e qartë se do të ketë koalicion të madh fitues

Televizioni Koha

6 raste të reja me coronavirus në Tetovë

Televizioni Koha

Maqedoni, gjatë vjeshtës priten masa për personat e pavaksinuar

Televizioni Koha

Leave a Comment