Taravari: Ky është mjerimi me librat e nxënësve, “alo’ministria e arsimit(FOTO) – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Taravari: Ky është mjerimi me librat e nxënësve, “alo’ministria e arsimit(FOTO)

Kryetari i komunës së Gostivarit, Arben Taravari ka alarmuar gjendjen e mjerueshme në arsim, me librat e nxnënësve.

Ai ka nxjerrë një fotografi me librat e muzikës, që janë në gjendje të mjerueshme. Taravari ka nënvizuar se ku është ministria e Arsimit, çfarë bën. “Librat e muzikës për nxënësit e shkollës fillore. Mjerim nga ministria e Arsimit, vjen 12Prilli”, ka shkruar Taravari. Sipas tij, tani filloi gysmëvjetori i dytë dhe në shumë shkolla mungojnë librat.(INA)

Related posts

Bashkia e Shkupit: Së shpejti subvencione për biçikleta dhe trotinet elektrik

Televizioni Koha

Gjykimi për rastin “Haraçi” sot vazhdon me dëshmitë materiale

Televizioni Koha

Kurti kërkon dekreti për Qeverinë i Thaçit të shpallet si jokushtetues

Televizioni Koha

Leave a Comment