06/06/2023
19.5 C
Tetovo

Sample Category Title

Nga sot jepet bonus paga për punonjësit e Ministrisë së Brendshme të Maqedonisë

Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski, njoftoi se sot po paguhet bonus paga për punonjësit e MPB-së që kanë punuar mbi 150 orë...

Të punësuarit e Filarmonisë do të protestojnë para Qeverisë

Sindikata e Filarmonisë ka paralajmëruar protestë të re për sot nga ora 14 para Qeverisë  sepse ende nuk është ndryshuar vendimi për vendosjen e...

Shaqiri në takim me kryetarin e SASHK-ut dhe përfaqësues të Solidarity Center dhe Federatës amerikane të mësimdhënësve

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Jeton Shaqiri sot do të realizojë takim me kryetarin e Sindikatës së Pavarur për Arsim, Shkencë dhe Kulturë (SASHK),...

Të mërkurën takim kokë më kokë mes Kovaçevskit dhe Mickoskit

Të mërkurën në të njëjtën tryezë do të ulen kryeministri Dimitar Kovaçevski dhe kryetari i VMRO-së Hristijan Mickoski. Nga Qeveria njoftuan se takimi do...

Moti i keq ‘godet’ Haitin/ 42 të vdekur nga përmbytjet dhe rrëshqitjet e dheut

Mijëra shtëpi në Haiti janë përmbytur pas shirave të dendur gjatë fundjavës, duke lënë të paktën 42 të vdekur dhe 85 të plagosur, sipas...

Hidhet në erë me eksploziv një bankomat në Butel

Një incident ka ndodhur herët në mëngjesin e sotëm në lagjen “Butel” të Shkupit në rrugën “Hristijan Todorovski-Karposh”. Aktualisht policia ndodhet në terren dhe po...

Qytetet më shumëngjyrëshe në botë (FOTO)

A ka ndonjë gjë më gazmore se qytetet që manifestojnë gjallëri nëpërmjet ngjyrave? Qoftë nëse ndërtesat janë të gjitha të lyera në të njëjtën ngjyrë,...

Kryeministri Kurti përkujton Kennedy: Vazhdon të jetë udhërrëfyes për politikanët progresivë në mbarë botën

Kryeministri Albin Kurti ka përkujtuar ish prokurorin e përgjithshëm dhe senatorin amerikan, Robert F. Kennedy, sot në 55 vjetorin e vrasjes tragjike të tij....

Parada shqiptare në Nju Jork, Albanian Excellence: Nderim suksesit shqiptar kudo është

Flora Nikolla Nju Jork, 3 qershor/AE/-Pjesmarrja e Albanian Excellence në Paradën shqiptare në Nju Jork më 10 qershor Manhattan  NYC, ka një mision fisnik për...

Ministri i Shëndetësisë Mexhiti shkarkon nga detyra drejtorin e Klinikës së Kardiokirurgjisë, dr. Sashko Jovev,nuk ka më drejtorë që rin e flenë kush nuk...

Ministri i Shëndetësisë, Fatmir Mexhiti, ka shkarkuar nga detyra drejtorin e Klinikës së Kardiokirurgjisë, dr. Sashko Jovev, sipas Mexhitit ; – Nuk ka më drejtorë...

Nuk ka ndryshim të kushtetutës nën diktimin bullgar – Grupi parlamentar i VMRO-DPMNE nuk ndryshon qëndrim

Grupi parlamentar i Koalicionit “Për Rindërtimin e Maqedonisë” i udhëhequr nga VMRO-DPMNE, në prag të takimit të lidershipit, rikonfirmon qëndrimin për mos hapjen e...

Maqedonia e ngulfatur nga deponitë ilegale

Komunat në rajonin e Pellagonisë dhe rajonin jugperëndimore përballen me mungesë të një sistemi formal për menaxhim me mbeturinat e ndërtimit dhe rrënimi, deponitë...

Rrustemi: Garantojmë se për katër vite dhe shtatë muaj do të ndërtohen 110 kilometra autostradë në korridoret

Drejtori i Ndërmarrjes publike për rrugë shtetërore (NPRRSH), Ejup Rrustemi garanton ndërtim të 110 kilometrave të paralajmëruara autostradë në korridoret 8 dhe 10 për...

Qytetarët: Çmimet janë të papërballueshme, “shkrirja” nuk ndryshoi situatën

Pas heqjes së masës për ngrirjen e çmimeve, shumica e produkteve vazhdojnë të shiten me çmimin e njëjtë, por qytetarët thonë se diku ka...

Ali Ahmeti: Pres që për 3-4 vite të bëhemi pjesë e BE-së

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti në festimet për 21 vjetorin e BDI-së, tha se ai nga natyra është optimist dhe shpreson se shumë shpejt...

MPB: Trafikimi i migrantëve – arrestohen 10 persona!

Nga Ministra e Punëve të Brendshme njoftojnë se janë arrestuar 10 persona ndërsa janë parashtruar kallëzime penale për gjithsej 17 persona të përfshirë në...