26/05/2022
23.6 C
Tetovo

Sample Category Title

Sulmi në Teksas, Osmani: Ndajmë dhimbjen me popullin amerikan

Të paktën 19 nxënës dhe 2 të rritur u vranë të martën nga të shtënat masive në shkollën fillore Robb në Uvalde, Teksas, nga...

Konferencë “Si të arrihet mbrojtje më efektive nga korrupsioni në nivel lokal”.

Qendra për komunikim qytetare sot në Shkup e organizoi konferencën me temë “Si të arrihet mbrojtje më efektive nga korrupsioni në nivel lokal”. Në konferencë...

Bilanci i mbrëmjes së dhunshme në Tiranë, 10 policë të plagosur, 60 tifozë të shoqëruar

Finalja e madhe e Ligës së Konferencës ka sjellë edhe përleshjet e para midis tifozëve të Feyenoordit dhe Romës me forcat e policisë në...

Tryezë e rrumbullakët “së bashku drejt zgjidhjes së shpejtë të dhunës ndaj grave dhe dhunës familjare”

Ekipi i Lidhjes-Këshilli nacional për barazi gjinore sot organizon tryezë të rrumbullakët me temë “Së bashku drejt zgjidhjes më të shpejtë të dhunës ndaj...

Presidenti Pendarovski takon kryeministrin e Malit të Zi, Dritan Abazoviq

Presidenti i shtetit Stevo Pendarovski realizoi takim me kryetarin e Qeverisë së Malit të Zi, Dritan Abazoviqin, gjatë pjesëmarrjes në Forumin Ekonomik Botëror në...

Italia përkrah integrimin evropian të Maqedonisë së Veriut

“Italia është partner i rëndësishëm politik dhe ekonomik i Maqedonisë së Veriut, kurse rezultatet e arritura të vendit tonë në rrugën e integrimeve evropiane...

“S’un rrin me neve” – BDI ‘nervozohet’ me degët ku humbi zgjedhjet, marrin këtë veprim

BDI ka shpallur Konkurs për zgjedhjet e disa këshillave vendor dhe kryetarëve të degëve të partisë. Ejup Rustemi, nga Këshilli organizativ i zgjedhjeve partiake në...

Rritet përdorimi i barnave kundër depresionit në Maqedoni

Statistikat e Fondit për Shëndetësi në Maqedoninë e Veriut tregojnë se barnat që ndikojnë në sistemin qendror nervor, bëjnë pjesë në treshen e barnave...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti nesër në Maqedoni do të jetë me diell dhe i ngrohtë, me erë të dobët jugore. Pasdite do të shfaqen kushte për vranësira të...

RMV, Prokuroria hapi hetim kundër një mësuesi 40-vjeçar për sulm gjinor ndaj një nxënëse

Prokuroria Themelore Publike e Strumicës ka dhënë urdhër për zbatimin e procedurës hetimore kundër një personi 40-vjeçar për veprën penale “Sulm gjinor ndaj fëmijës...

Panovski: “Lija e majmunit” nuk meriton vëmendje, askush në Evropë nuk ka vdekur nga kjo sëmundje

Deri sa ende është prezente pandemia COVID-19, këto ditë ka nisur të përhapet paniku dhe informacione të ndryshme për rrezikun e lisë së majmunit,...

Komisioni për Sëmundjeve Infektive të mërkurën do të diskutojë për linë e majmunit

Komisioni për Sëmundjet Infektive është duke monitoruar situatën me linë e majmiunit në botë, si dhe rekomandimet e Organizatës Botërore të Shëndetësisë të cilat...

RMV, grevistët e Drejtorisë për menaxhimin e librave amë ankohen për qëndrim arrogant nga institucionet

Një pjesë e të punësuarve në Drejtorinë për libra amë, të cilët ndodhen në grevë për pothuajse një muaj, sot janë ankuar se kanë...

Autobusi nga Kosova përplaset në një pemë në Vlorë, s’ka të lënduar

Autobusi nga Kosova përplaset në një pemë në Vlorë, s’ka të lënduar Një autobus me turistë në Vlorë është përplasur me një pemë, degët e...

Arjanit Hoxha: Çka feston BDI!? – Ikjen masive të shqiptarëve apo vrasjen e shpresës së rinisë!

Cila është festa që BDI po i pregatit shqiptarëve!? 🗣 Largimi i mijëra të rinjëve nga vendlindja si pasojë e politikave të gabuara! 📍Partizimi i skajshëm...

Delegacioni i Republikës së Maqedonisë së Veriut arrin në Vatikan

Kryeministri Dimitar Kovaçevski i shoqëruar nga ministri i jashtëm, Bujar Osmani, ministri i brendshëm Oliver Spasovski dhe ministrja e kulturës Biseri Kostandinovska-Stojçevska. Ndërkohë gjatë qëndrimit...