Të martën e ardhshme rihapet tregu i madh në Gostivar - Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Të martën e ardhshme rihapet tregu i madh në Gostivar

Tregu i madh i Gostivarit do të rihapet përsëri pasi që për një muaj u mbyll për shkak të coronavirusit.

Njoftimin për hapjen e tregut në Gostivar e bëri ndërmarrja që menaxhon me të njëjtin, njofton Telegrafi Maqedoni.

“Nga java e ardhshme do të fillon me punë tregu i qytetit, pasi zbutja e masave restriktive e mundëson një gjë të tillë”, thonë nga ndërmarrja.

Sipas masave të reja të paralajmëruara nga Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe, që mbulimi i hundës dhe gojës bëhet i obligueshëm me maskë ose shami në hapësira të mbyllura, do të vlejë edhe për tregjet, mesin e tyre edhe Tregun e Gostivarit, pasi nuk mund të krijohen kushte për distancë fizike prej dy metrave./Telegrafi/

Related posts

Një javë nga fushata zgjedhore, pjesëmarrësit premtojnë reforma dhe prosperitet

Televizioni Koha

Zaev: Vendi jonë nuk ka alternativë tjetër përveç të ardhmes evropiane, nuk guxojmë të lejojmë kthimin e nacionalizmit

Televizioni Koha

Konfirmohen 12 raste të reja të koronavirusit në Turqi

Televizioni Koha

Leave a Comment