Të nderuar qytetarë të Gostivarit, Marshi Memorail vazhdon – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Të nderuar qytetarë të Gostivarit, Marshi Memorail vazhdon

Ju njoftojmë se Marshi Memorail për nder të viktimave dhe të lënduarve në tragjedinë e Llaskërcës, rrjedh pa probleme dhe sipas dinamikës së planifikuar.

Marshuesit për momentin janë duke përshkuar rrugën Tetovë – Gostivar dhe pritet që rreth orës 17:00 të mbërrijnë në Pagesën rrugore në Gostivar.

Ftojmë qytetarët të cilët për arsye të ndryshme nuk kanë mundur që prej fillimi të na bashkëngjiten, ndërsa kanë dëshirë që të bëhen pjesë e simbolikës së këtij marshi, të na bashkëngjiten në ora 17:00 te pika pagesore në Gostivar, ose të na presin në sheshin e qytetit rreth orës 17:30 ku edhe do të përfundojë Marshi Memorial.

Related posts

Qeveria e RMV-së sot mban seancë, Ligji për letërnjoftimet në rend dite

Televizioni Koha

Frikë në Francë, 70 fëmijë infektohen nga koronavirusi, mbyllen disa shkolla

Televizioni Koha

Dy shkaqe për të cilat Gordana Siljanovska – Davkova do të kishte qenë presidente e cila ndjek, në vend të presidentes që udhëheq

Televizioni Koha

Leave a Comment