Kronika e Zeze Rajon

Të shtëna me armë zjarri, i sëmuri mendor plagos policin

Një efektiv policie është qëlluar me armë zjarri duke mbetur i plagosur. Nga të dhënat e para mësohet se autori i dyshuar i ngjarjes është një i sëmur mendor.

Ngjarja ka ndodhur vetëm pak momente më parë, në fshatin Shushicë të Elbasanit.

Nuk dihet ende identiteti i të plagosurit dhe gjendja e tij shëndetësore.

Situata për pak sa nuk ka dalë jashtë kontrollit pasi ky person ka kërcënuar se do qëllonte me armë ndaj fqinjëve.

Ndërkohë është njoftuar policia për incidentin e dhunshëm dhe është bërë shoqërimi i tij për në spitalin psikiatrik të Elbasanit.

Related posts

Bashkëpunimi për mbrojtjen do të rritet, por Turqia kërkon të ndërmerren masa kundër Fetos

Televizioni Koha

Një grua arrestohet në Tetovë për shkak se ishte agresive me policët

Televizioni Koha

Promovohet libri “Lajmëtari i Baladave” i autorit GJON FRROKU “Mjeshtër i Madh”

Televizioni Koha

Leave a Comment