Të shtëna në ajër gjatë arrestimit të një personi të kërkuar me urdhërarrest - Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Të shtëna në ajër gjatë arrestimit të një personi të kërkuar me urdhërarrest

Në Tetovë pasdite një nëpunës policor ka gjuajtur plumb paralajmërues në ajër që ta parandalojë 37 vjeçarin të ikë, gjatë arrestimit të tij me urdhërarrest, informojnë nga SPB Tetovë. Ngjarja ka ndodhur në rrugën Jane Sandanski rreth orës 16.

“Nëpunësit policor të SPB-së Tetovë e kanë privuar nga liria V.F.(37) nga fshati Studeniçan i Shkupit për të cilin është shpallur urdhërarrest qendror për vuajtje të dënimit me burg prej 6 vjet për vepër penale të bërë tregti me njerëz. Para se të privohet nga liria V.F. ka bërë përpjekje për të ikur dhe nëpunësi policor i SPB-së Tetovë ka gjuajtur plumb paralajmërues në ajër “, informon zëdhënësi i SPB-së Tetovë, Marjan Josifovski.

I arrestuari është mbajtur në stacionin policor Tetovë, pas së cilës do të dorëzohet për vuajtje të dënimit me burg në burgun e Shkupit. as/sa/

Related posts

Çekia, nga 14 tetori, mbyll restorantet, baret, shkollat…

Televizioni Koha

Conte: Ditët më të këqija të pandemisë kanë mbaruar, sfidat përpara janë më të rënda

Televizioni Koha

Grubi: Kam qenë i bindur se ora policore është e panevojshme

Televizioni Koha

Leave a Comment