Të shtënat masive në dy bare në Gjermani, një i arrestuar – pamje nga vendi i ngjarjes – Tv Koha
Botë Lajmi i Ditës

Të shtënat masive në dy bare në Gjermani, një i arrestuar – pamje nga vendi i ngjarjes

Mediat gjermane raportojnë se deri më tani policia ka arrestuar një person, si të dyshuar për të shtënat në dy bare në Gjermani.

Përveç kësaj, po sipas mediave gjermane, policia është në kërkim edhe të personave të tjerë.


Arrestimi i tij, përkatësisht kërkimi i të tjerëve nga policia gjermane po bëhet pas të shtënave masive në Hanau dhe Kesselstadt të Gjermanisë, nga të cilat kanë gjetur vdekjen tetë persona dhe disa të tjerë janë plagosur.

Ndryshe, mediat kishin raportuar se incidenti i parë ka ndodhur në Kurt-Schumacher-Platz, në qendër të Hanau.
Ai u pasua nga të shtënat në Kesselstadt, në një bar tjetër nga një makinë në lëvizje menjëherë pas incidentit të parë.

Si rrjedhojë, të dy incidentet po trajtohen si të lidhur njëri me tjetrin.

Ndryshe, Hanau është një qytet me rreth 100,000 banorë, i vendosur vetëm në lindje të Frankfurtit. /Telegrafi/

 

Related posts

Rruga Tetovë – Prizren, premtime dhe deklarata, nuk dihet sa do të kushtojë e as kur do të fillojnë punët

Televizioni Koha

Bilall Kasami filloi fushatën nga Kalaja e Tetovës

Televizioni Koha

Tetova se lëshon rradhën i shkon pas Shkupit ,sot regjistrohen 81 raste të reja me Covid-19 në Maqedoni

Televizioni Koha

Leave a Comment