Temperatura me diell deri 17 gradë – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Temperatura me diell deri 17 gradë

Moti do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla mesatare dhe me erë të dobët mesatare.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej minus një deri në dy gradë, ndërsa ajo e ditës prej shtatë deri në 17 gradë Celsius.

Në Shkup moti do të jetë me diell me vranësira të vogla mesatare dhe me erë të dobët mesatare veriore.

Temperatura e mëngjesit do të arrijë deri në një gradë, ndërsa ajo e ditës deri në 14 gradë Celsius.

Në ditët në vijim, moti do të jetë stabil, i thatë dhe më i ngrohtë, veçanërisht ngrohtë do të jetë të enjten dhe të premten. Të shtunën vranësira do të rritet, ndërsa të dielën dhe të hënën do të ketë reshje të shiut, ndërsa në malet borë. bs/

Related posts

Ali Ahmeti: 11 shtatori ndryshoi çdo gjë dhe bota më nuk është e njëjtë

Televizioni Koha

Reka nga Zhelina: Për Maqedoninë e Veriut në BE, si shtet bashkë me qytetarët e saj

Televizioni Koha

Rustemi: Në fund të shtatorit do të jetë gati projekti për pjesën e dytë të autostradës Shkup-Bllacë

Televizioni Koha

Leave a Comment