05/10/2023
15.7 C
Tetovo

Të tjera lajme

Tentim për kidnapim të autobusit në Lubjanë, një person i vrarë

Një person është vrarë në autobus në transportin urban në Lubjanë, pasi është kërcënuar se do të rrëmbejë automjetin dhe do të vret shoferin.

“Dello” e Lubjanës thekson se person i panjohur e ka detyruar shoferin e transportit të qytetit i cili ka vozitur në linjën e rregullt, të kthejë tek unaza, duke e kërcënuar se do ta vret me kaçavidë. Shoferi ka kthyer në drejtimin në të cilin ka dashur kidnapuesi, por pastaj qëllimisht ka kaluar në dritën e kuqe të semaforit që ta paralajmërojë policinë.

Policia sllovene ka treguar se si ka ardhur deri te incidenti dhe se ka pësuar një person, ndërsa jozyrtarisht, ai është kidnapuesi i autobusit.

Mediat lokale njoftojnë se edhe një udhëtare kinse ka arritur ta alarmojë policinë për incidentin që ndodhi mbrëmë rreth orës 21, duke shtuar se policia ka tentuar të ndalojë automjetin, me çka kidnapuesi është vrarë. fab/

Të fundit