Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/content/95/6740595/html/wordpress/index.php:3) in /home/content/95/6740595/html/wordpress/wp-content/themes/pennews/functions.php on line 254
Tërmet 8.0 ballë në Zelandën e Re, alarm për tsunami (VIDEO) - Tv Koha
Botë

Tërmet 8.0 ballë në Zelandën e Re, alarm për tsunami (VIDEO)

Një tërmet i fuqishëm ka goditur Zelandën e Re. Mediat e huaja raportojnë se epiqendra e tërmetit me magnitutë 8.0 ballë të shkallës rihter ishte në Paqësor, veri të Zelandës.

Thellësia e saj ishte vetëm 10 kilometra, andaj lëkundjet kanë qenë tepër të forta.

Autoritetet kanë njoftuar se mund të ketë një tsunami, ndërsa shumë banorë janë evakuuar.

Evacuating to higher ground in American Samoa (Utulei) due to Tsunami warning & 7.3 magnitude earthquake (N of New Zealand). First wave expected at 10:19 AM AST 🌊 🇦🇸 🚨 #Weather #TsunamiWarning #Earthquake pic.twitter.com/sDiDyhwfrJ

— P.T. Reid (@PTReid684) March 4, 2021

Related posts

Stuhi e borës në SHBA: Është vërejtur fenomen i rrallë i borës me bubullima

Televizioni Koha

Kulla Eiffel rihapet më 16 korrik, 10 mijë vizitorë do të lejohen në ditë

Televizioni Koha

Frika nga koronavirusi/ Kina dezinfekton paratë me dritë ultravjollcë dhe lëndë kimike

Televizioni Koha

Leave a Comment