Tërmet i fuqishëm prej 6,3 shkallësh dridhi Kroacinë - Tv Koha
Lajmi i Ditës Rajon

Tërmet i fuqishëm prej 6,3 shkallësh dridhi Kroacinë

Një tërmet prej 6.3 shkallësh sapo ka goditur Kroacinë. Saktësisht, në Petrinja, një qytet afër kryeqytetit të Kroacisë, Zagreb. Ende nuk raportohet për dëme të mundshme, shkruan Portalb.mk.

Edhe pse ende nuk raportohet për pasojat, nga EMSC konfirmojnë që ka pasur dridhje me magnitudë 6.3 shkallë.

“Tërmet me magnitudë 6.3 ka ndodhur 44 km larg kryeqytetit Zagreb” shkruajnë në Twitter nga EMSC.

Tërmeti ka goditur Kroacinë rreth orës 11:19 minuta dhe ka zgjatur 20 sekonda. Ndërkaq, ditëve të fundit në Kroaci ka pasur disa tërmete me radhë, i parafundit ka qenë dje, edhe atë me magnitudë 5.2 shkallë.

Related posts

Spasovski: Nga java e ardhshme kontrolle të intensifikuara nëpër shtëpiza

Televizioni Koha

Angellovska: Tani për tani gjërat po zhvillohen më mirë se skenari i projektuar

Televizioni Koha

Kovid-19 konfirmohet tek 177 persona, mes tyre 15 janë punonjës shëndetësorë

Televizioni Koha

Leave a Comment