Termet me origjinë nga epiqendra Tetovë – Gostivar – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Termet me origjinë nga epiqendra Tetovë – Gostivar

Një tërmet me intensitet prej tre shkallëve sipas shkallës Rihter është regjistruar mbrëmë 43 minuta pas mesnatës, 71 km në jug-perëndim të Shkupit, përcjell GazetaExpress.

Rrjeti telemetrik sizmik i Republikës së Maqedonisë së Veriut me stacione në Shkup, Valandovo, Ohër, Shtip dhe Pehçevë me datë 20.04.2020 në orën 00:43, regjistroi një tërmet epiqendra e të cilit ishte 71 km në jug-perëndim të Shkupit në Rostushë me origjinë nga epiqendra Tetovë-Gostivar.

Tërmeti u ndje edhe në pjesën jugperëndimore të vendit me një intensitet prej III-IV gradë sipas shkallës evropiane makroseizmik./GazetaExpress/B.Lika/

Related posts

Edhe tre ditë fushatë parazgjedhore, BDI thotë se ideja për Kryeministrin e parë shqiptar nuk është shaka, ndërkaq, edhe “Mundemi” edhe “Ripërtëritja” premtojnë se pas 15 korrikut vijën katër vitet më të mira

Televizioni Koha

Në 50 autopsi të kryera në Bergamo, asnjë i vdekur nga koronavirusi, u deklaruan të infektuar

Televizioni Koha

Filantropi Lazim Destani për forumin e Prespës: Ngjarja më e madhe e këtij niveli i mbajtur ndonjëherë në Maqedonin e Veriore

Televizioni Koha

Leave a Comment