03/10/2023
16.1 C
Tetovo

Të tjera lajme

Tërmet në Maqedoni

Një tërmet me intensitet III gradë sipas shkallës makrosizmike evropiane është ndjerë mëngjesin e sotëm nga banorët e Manastirit, Resnjës dhe rrethinës.

Sipas Observatorit Sizmologjik, tërmeti me origjinë nga epiqendra e Manastirit është regjistruar në orën 06:15, 106 kilometra në jug të Shkupit me magnitudë lokale Rihter ML2.8 dhe me intensitet III gradë sipas shkallës makrosizmike evropiane./Telegrafi/

Të fundit