Tërmet në Zagreb: Më shumë të lënduar ku një fëmijë është në gjendje kritike – Tv Koha
Lajmi i Ditës Rajon

Tërmet në Zagreb: Më shumë të lënduar ku një fëmijë është në gjendje kritike

Një fëmijë 15 vjeç është në gjendje kritike në tërmetin e madh që goditi mëngjesin e sotëm Zagrebin, njofton korrespondenti i MIA-s.

Fëmija është lënduar gjatë rrëzimit të ndërtesës në afërsi të sheshit të qytetit. Ekipet e shpëtimit që kanë kontrolluar objektin e rrëzuar e kanë gjetur fëmijën me lëndime të rënda dhe nuk ka treguar shenja jete. Me veturën e Ndihmës së shpejtë më pas është dërguar në spital ku mjekët ende po luftojnë për jetën e tij”, njofton Hina.

Së pari ishte publikuar se fëmija ka ndërruar jetë, por informatat e fundit janë se ai megjithatë lufton me jetën.

Më shumë persona janë lënduar në më shumë pjesë të qytetit, ndërsa kryetari i komunës Milan Bandiq ka deklaruar se në goditjen ka pësuar më shumë pjesa e vjetër e qytetit.

Kritike është situata në spitalin në rrugën Petrovska ku para objektit i cili është dëmtuar shumë ka numër të madh të madh të nënave dhe fëmijëve. ,Nuk duan të hyjnë brenda dhe frikësohen se edhe një lëkundje më e vogël tani mund tërësisht ta rrëzojë objektin. av/fab/

Related posts

Në Tetovë dhe Gostivar për gjashtë orë 63 gjoba për vozitje të shpejtë

Televizioni Koha

Trupi i pajetë i një gruaje gjendet në Veles

Televizioni Koha

Zaev: Me miratimin e ribalancit të buxhetit qytetarët u vërtetuan se kanë shtet që kujdeset për ta

Televizioni Koha

Leave a Comment