Tërmeti, 15 qytetarë të plagosur dhe shumë godina në Durrës janë shembur – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni Rajon

Tërmeti, 15 qytetarë të plagosur dhe shumë godina në Durrës janë shembur

Durrësi është përfshirë nga pasoja të rënda për shkak të tërmetit të orës 03.54 sot në mëngjes si dhe nga seria e tërmeteve para dhe pas tij.

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirlliu njoftoi nga urgjenca spitalore e Durrësit se kanë shkuar 15 persona të plagosur.

Ndërkohë në Durrës nuk ka energji elektrike.

Janë deri tani nga raportet paraprake, disa dhjetëra godina të rrëzuara nga tërmeti.

Ka shumë raportime për njerëz në rrënoja, por zyrtarisht nuk ka një informacion, raporton noa.al.

Pamjet filmike

Related posts

Osmani: Biden e di të vërtetën, duhet ta presim pozicionin e tij për marrëveshjen me Serbinë

Televizioni Koha

Karaxhovski thotë se virusin e shkatërron dezinfektimi, maska dhe mend në kokë

Televizioni Koha

Vazhdohet gjendja e jashtëzakonshme në Maqedoni për 14 ditë

Televizioni Koha

Leave a Comment