Lajmi i Ditës Maqedoni Rajon

Tërmeti godet Shqipërinë/ Haradinaj mbledhje të jashtëzakonshme, jep 500 mijë euro për të lënduarit

Pas mbledhjes së jashtëzakonshme të Qeverisë së Kosovës, kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj deklaroi se Shqipërisë do ti jepet një ndihmë prej 500 mijë eurosh për dëmet e shkaktuara nga tërmeti.

Shqipëria është goditur nga tërmeti në orët e para të mëngjesit të së martës, nga ky tërmet kanë humbur jetën 13 persona dhe kanë kërkuar ndihmë më shumë se 600 të tjerë.

Related posts

Tre vjet nga vërshimet tragjike në Hasanbeg të Shkupit

Televizioni Koha

Shqiptarja emërohet zëvendëspresidente e parlamentit evropian

Televizioni Koha

Tragjedi në Likovë, humb jetën një person duke punuar

Televizioni Koha

Leave a Comment