THAÇI PËR LINJËN HEKURUDHORE ME SERBINË: NJË TJETËR MOMENT HISTORIK – Tv Koha
Lajmi i Ditës Rajon

THAÇI PËR LINJËN HEKURUDHORE ME SERBINË: NJË TJETËR MOMENT HISTORIK

Pas nënshkrimit të marrëveshjes për linjën hekurudhore dhe autostradën ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, presidenti Hashim Thaçi ka thënë se ky është një tjetër moment historik.

Ai ka falënderuar presidentin amerikan, Donald Trump dhe ambasadorin e SHBA-ve në Gjermani, Richard Grennell, për këtë arritje.

“Së pari marrëveshja për trafikun ajror dhe tash kemi nënshkruar marrëveshjen për hekurudhat dhe autostradat ndërjmet Kosovës dhe Serbisë”.“

Një hap i shkëlqyeshëm drejt arritjes së një marrëveshje përfundimtare midis dy vendeve”.rtklive

Related posts

Maqedoni e Veriut/Laboratoret në tre ndërrime për testime, pas shtimit të rasteve me COVID-19

Televizioni Koha

Mogerini: Liderët evropianë ta sjellin vendimin e duhur për negociatat me Shkupin dhe Tiranën

Televizioni Koha

Presidenti Pendarovski u takua me shefin e diplomacisë kroate Gërliq Radman

Televizioni Koha

Leave a Comment