Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/content/95/6740595/html/wordpress/index.php:3) in /home/content/95/6740595/html/wordpress/wp-content/themes/pennews/functions.php on line 254
Toka shqiptare nuk ndalon dridhjet, tjetër tërmet 3.9 ballë - Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni Rajon

Toka shqiptare nuk ndalon dridhjet, tjetër tërmet 3.9 ballë

Toka shqiptare nuk ndalon dridhjet, pasi rreth orës 12.04 minuta, një tjetër lëkundje e fuqishme është shënuar.

Paraprakisht thuhet se lëkundja ka qenë 3.9 ballë të shkallës Rihter.

Epiqendra e tij ka qenë 8 kilometër në perëndim të Mamurrasit, me një thellësi prej 29 kilometrash.

Deri më tani nga lëkundjet e fuqishme që goditën vendin, janë konfirmuar 31 viktima dhe 658 të plagosur.

Në total janë shënuar mbi 500 lëkundje me fortësi të konsiderueshme, ku më i fuqishmi prej tyre u shënua në orën 03.54 të mëngjesit të së enjtes, me magnitudë 6.3 ballë. /a.y/noa.al

Related posts

Në RMV,çdo ditë numri në ritje në 24 orët e fundit janë regjistruar 47 raste të reja me KOVID-19

Televizioni Koha

Maqedoni: Për vaksinimin e fëmijëve do të duhet të caktohet termin

Televizioni Koha

Zaev: BESA është partia e parë shqiptare që e ka tejkaluar konceptin për kalkulime parazgjedhore me votat

Televizioni Koha

Leave a Comment