Tragjedia në Rramanli, dy gratë janë në gjendje të rëndë shëndetësore – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Tragjedia në Rramanli, dy gratë janë në gjendje të rëndë shëndetësore

Dy gratë në Klinikë janë në një situatë shumë të vështirë. Ata janë në frymëmarrje artificiale dhe janë në gjendje kome, gjendja e tyre po përkeqësohet, thotë Ilir Hasani, drejtor i klinikës.

“Situata është jashtëzakonisht e vështirë për dy gratë në njësinë e kujdesit intensiv, nuk ka ndryshime për përmirësim, për fat të keq nuk mund t’ju them asnjë lajm të mirë tani. Dhe për momentin ato janë në gjendje kome, situata po përkeqësohet”, tha Hasani.
Burri i cili është në Klinikën e Neurokirurgjisë është në gjendje të rëndë, por të qëndrueshme, edhe ai është në aparatet për frymëmarrje artificiale.

Deri më tani katër persona kanë humbur jetën nga tragjedia që ndodhi në fshatin Rramanli të Kumanovës, ku në një shtëpi shpërtheu bombola e gazit./Telegrafi/

Related posts

Rritet numri i infektimeve në Maqedoni, mbi 30 përqind e të testuarve janë pozitivë

Televizioni Koha

Vizitë e parë e shefit të diplomacisë qipriote në Shkup

Televizioni Koha

Në Maqedoni regjistrohen 72 raste të reja

Televizioni Koha

Leave a Comment