Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/content/95/6740595/html/wordpress/index.php:3) in /home/content/95/6740595/html/wordpress/wp-content/themes/pennews/functions.php on line 254
Tre muaj nga taksa, dialog s’ka - Tv Koha
Rajon

Tre muaj nga taksa, dialog s’ka

Të enjten bëhen tre muaj prejse Qeveria e Kosovës ka marrë vendim për vendosjen e taksës ndaj produkteve që vijnë nga Serbia e nga Bosnjë e Hercegovina.

Dje kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se masa ndaj produkteve serbe nuk do të hiqet pa pasur paraprakisht një marrëveshje për njohje të Kosovës nga Serbia.

Në anën tjetër ndërmjetësuesja e dialogut Kosovë – Serbi, Federica Mogherini, ka bërë të ditur tashmë se nuk do të thërrasë rund të ri të bisedimeve derisa të mos pezullohet tarifa prej 100 për qind, shkruan sot Gazeta “Zëri”.

Gjatë ditës së nesërme bëhen tre muaj prejse Qeveria e Kosovës ka marrë vendim për vendosjen e taksës ndaj produkteve që vijnë nga Serbia e nga Bosnjë e Hercegovina.

Pavarësisht presioneve dhe kërkesave për ta hequr tarifën në fjalë, kryeministri Ramush Haradinaj nuk ka ndërruar qëndrim rreth kësaj çështjeje, shkruan më tutje “Zëri”.

Edhe gjatë ditës së djeshme kreu i ekzekutivit ka thënë se masa ndaj produkteve serbe nuk do të hiqet pa pasur paraprakisht një marrëveshje për njohje të Kosovës nga Serbia.

Në anën tjetër ndërmjetësuesja e dialogut Kosovë – Serbi, Federica Mogherini, ka bërë të ditur tashmë se nuk do të thërrasë rund të ri të bisedimeve derisa të mos pezullohet tarifa prej 100 për qind…

Related posts

Rrëzohet një aeroplan në Serbi

Televizioni Koha

Politikanja shqiptare ndahet nga bashkëshorti

Televizioni Koha

Shkon në 10 numri i viktimave nga coronavirusi në Shqipëri, vdes një 67-vjeçar

Televizioni Koha

Leave a Comment