06/06/2023
16.1 C
Tetovo

Të tjera lajme

Tupançevski ministër i ri i drejtësisë?

Profesori i Fakultetit Juridik në Shkup, Nikolla Tupançevski do të jetë ministri i ri i drejtësisë. Kështu thonë burime të larta nga Qeveria.

Kovaçevski, këtë pozitë u’a ka ofruar edhe disa profesorëve të tjerë mes të cilëve siç flitet, janë dhe Gordana Buzharovska Lazhetiq, si dhe Ana Pavllovska Daneva, mirëpo këto të dyja e kanë refuzuar ofertën.

Për më tepër informata dhe zyrtarizimin e kandidatëve, do të njoftojë vet LSDM gjatë ditës së sotme pasi të vërtetojë kandidatët në mbledhjen e kryesisë qendrore.//Zhurnal.mk

Të fundit