U dyshua për COVID-19, del përgjigjja e analizës për Angela Merkel – Tv Koha
Botë Lajmi i Ditës

U dyshua për COVID-19, del përgjigjja e analizës për Angela Merkel

BERLIN – Kancelarja gjermane, Angela Merkel nuk është e infektuar me koronavirus. Rezultati i analizës ka dalë sot dhe testi i Merkel ka dalë negativ, raporton tabloidi gjerman Bild.

Merkel u vetëkarantinua një ditë më parë pasi mjeku i saj doli pozitiv me virusin vdekjeprurës. Merkel ishte vaksinuar nga mjeku ditën e premte, ndërsa një ditë më pas ai iu nënshtrua testimeve për COVID-19 dhe rezultoi bartës i virusit.

Gjë e cila alarmoi ekzekutivin gjerman, ndërsa kancelarja u vetëizolua për 14 ditë. Por megjithatë, analizat e sotme treguan se shëndeti i Angela Merkel nuk është në rrezik.

Related posts

Spasovski: Nuk është e sigurt se shkollat do të hapen më 24 mars

Televizioni Koha

Donacion nga MPB-ja gjermane për policinë kufitare të Maqedonisë së Veriut

Televizioni Koha

Flasin familjarët e Kujtim Fejzulit: Kohët e fundit ka shfaqur agresivitet

Televizioni Koha

Leave a Comment