Maqedoni

Valon Bela ja ‘krisë’ shqip (foto)

Drejtori ekonomik i Klinikës Universitare të Gjinekologjisë, Valon Bela sot ka vulos shqip. Ai në profilin e tij ne Facebook thotë se edhe në Klinikën Gjinekologjike ka filluar inplementimi i dygjuhësisë.

“Ka filluar implementimi i dygjuhësisë si rezultat i miratimit të Ligjit për Gjuhët.

Klinika Universitare e Gjinekologjisë dhe Obstetrikës tanimë vulos edhe me gjuhën shqipe.
Urime. Urime.

#Vazhdojmë_Punojmë” ka shkruar Bela

Ndryshe mbrëmë u vendos edhe tabela para Qeverisë së Maqedonisë së Veriut në gjuhën shqipe që vulos zyrtarisht zyrtarizimin e gjuhës në këtë shtet./TS/

Related posts

KSHZ nesër duhet ta dorëzojë materialin zgjedhor

Televizioni Koha

ASHMAA miratoi Udhëzues për zbatimin e Kodit zgjedhor gjatë fushatave

Televizioni Koha

Carovska: Sigurojmë qasje të barabartë të fëmijëve romë në kopshte

Televizioni Koha

Leave a Comment