Vazhdon ulja e çmimeve të naftës në Maqedoni, KRRE i publikon çmimet e reja - Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Vazhdon ulja e çmimeve të naftës në Maqedoni, KRRE i publikon çmimet e reja

Komisioni Rregullator për Energjetikë ka sjellë vendim, me të cilin çmimet e derivateve të naftës ulen mesatarisht për 9.18 përqind.

Sipas vendimit të KRRE, çmimet benzinës do të ulen për 5.00 denar për litër, ndërsa çmimet e naftës për 3.00 denarë për litër.

Sipas çmimeve të reja Eurosuper BS-95 do të kushtojë 49.50 denarë për litër, Eurosuper BS-98 do të shitet për 52.00 denarë për litër, ndërsa Eurodizeli do të shitet për 45.50 denarë për litër.

Këto çmime do të hyjnë në fuqi mesnatën e sotme, ndërsa do të zgjasin deri në javën e ardhshme./Telegrafi/

Related posts

Han: Marrëveshja e Prespës mund të nxit zgjidhje edhe për konflikte tjera në rajon

Televizioni Koha

Ulje temperaturash dhe shtrëngata shiu, njihuni me parashikimin e motit

Televizioni Koha

Sela: Ahmeti ofertat duhet ti bëj në tryezën e përbashkët, e jo nga dera e makinës

Televizioni Koha

Leave a Comment