Vdes princesha e Spanjës nga koronavirusi – Tv Koha
Botë Lajmi i Ditës

Vdes princesha e Spanjës nga koronavirusi

Ka humbur jetën nga koronavirusi princesha e Spanjës Maria Teresa në moshën 86-vjeçare. Lajmin e hidhur e ka dhënë vetë vëllai i saj më i vogël pa dhënë asnjë detaj. Maria Teresa ka qenë princesha e familjes mbretërore Bourbon-Parma në Spanjë.

Ajo ka lindur në , Francë, në 28 korrik 1933. Anëtarët e familjes mbretërore dikur sundonin, si Mbreti i Etrurisë dhe si Duka i Parma dhe Piacenza, Guastalla dhe Lucca deri në vitin 1859.

Maria Teresa nuk kishte asnjë fëmijë.

Related posts

Rezerva stabile të gjakut

Televizioni Koha

GULF OIL DHE GRANIT SIGURUAN 13.000 TESTET E PARA TË SHPEJTA PËR COVID 19

Televizioni Koha

Filipçe: Javën e ardhshme do të arrijnë 500.000 maska dhe 20.000 teste

Televizioni Koha

Leave a Comment