Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/content/95/6740595/html/wordpress/index.php:3) in /home/content/95/6740595/html/wordpress/wp-content/themes/pennews/functions.php on line 254
Veseli, Thaçi dhe Selimi në Hagë, reagon qeveria e Kosovës: UÇK luftoi për lirinë tonë, askush nuk është fajtor pa vendim përfundimtar - Tv Koha
Lajmi i Ditës Rajon

Veseli, Thaçi dhe Selimi në Hagë, reagon qeveria e Kosovës: UÇK luftoi për lirinë tonë, askush nuk është fajtor pa vendim përfundimtar

Qeveria e Kosovës ka reaguar menjëherë pëe konfirmimet e aktakuzave nga Gjykata Speciale e Hagës për Hashim Thaçin, Kadri Veselin dhe Rexhep Selimin.

Në një reagim zyrtar, qeveria e Kosovës ka shprehur besimin ndaj luftës së drejtë të UÇK, ndërkohë që vijon më tej me “Ushtria Çlirimtare e Kosovës luftoi për çlirimin e vendit tonë, për mbrojtjen e pragut të shtëpisë, e jo në tokë të huaj, dhe si e tillë gëzoi mbështetjen e bashkësisë ndërkombëtare, që kulmoi me fushatën e bombardimeve të NATO-s.”

Reagimi i qeverisë: Qeveria e Republikës së Kosovës po i përcjell me vëmendje zhvillimet e fundit rreth Dhomave të Specializuara, të cilat janë pjesë e sistemit të drejtësisë të Republikës së Kosovës.

Qeveria e Republikës së Kosovës beson thellë në luftën e drejtë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës për lirinë e vendit, që mbetet një nga periudhat më të ndritshme të historisë.
Askush nuk mund të gjykojë luftën tonë për liri.
Ushtria Çlirimtare e Kosovës luftoi për çlirimin e vendit tonë, për mbrojtjen e pragut të shtëpisë, e jo në tokë të huaj, dhe si e tillë gëzoi mbështetjen e bashkësisë ndërkombëtare, që kulmoi me fushatën e bombardimeve të NATO-s.
Qeveria e Republikës së Kosovës, konsideron se askush nuk mund të konsiderohet fajtor pa vendim përfundimtar të organeve kompetente të drejtësisë.
Bartësit e institucioneve si dhe qytetarët e Kosovës kanë qenë gjithmonë dhe vazhdojnë të jenë shembull për respektim dhe bashkëpunim me drejtësinë vendore dhe ndërkombëtare.

Related posts

Fushata zgjedhore, pa tubime me qytetarët

Televizioni Koha

Tragjedi në Likovë, humb jetën një person duke punuar

Televizioni Koha

Pushteti pro Regjistrimit, opozita mbledh nënshkrime për anulimin e Ligjit

Televizioni Koha

Leave a Comment