(VIDEO) BDI: Nga sot, moratorium të gjitha aktiviteteve tona zgjedhore. #kujdesemi - Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

(VIDEO) BDI: Nga sot, moratorium të gjitha aktiviteteve tona zgjedhore. #kujdesemi

Shtabi Qëndror Zgjedhor i Bashkimit Demokratik për Integrim, pas konsultimeve telefonike të liderëve të partive më të mëdha në vend, shpall moratorium të të gjitha aktiviteteve partiake zgjedhore në lidhje me zgjedhjet parlamentare gjer më 22 mars 2020.

Të dielën, më 22 mars, liderët duhet të takohen që të vlerësojnë situatën dhe të sjellin vendime të përbashkëta në përputhje me rrethanat.

Apelojmë deri tek qytetarët që mos të bëjnë panik, të qëndrojnë në shtëpi, dhe të kanë kujdes duke respektuar udhëzimet e autoriteteve të vendit.

Për të gjithë qytetarët që kanë nevojë t’ju dilet në ndihmë, linja telefonike e BDI-së 080055000 do të jetë në dispozicion të qytetarëve nga dita e hënë bashkë me aktivistët tanë dhe të gjitha strukturat tona duke i respektuar njëkohësisht të giitha rekomandimet për kujdes, përdorim të dorëzave, maskave, dezinfektuesve.

BDI kujdeset për ju

Të nderuar, vëllezër dhe motra, situata me korona virusin është një situatë, e cila na tangon të gjithë ne. Prandaj, ky është momenti, në të cilin duhet të tregojmë solidaritetin tonë qytetar. Të gjithë me kujdesin dhe përgjegjësinë më të madhe, të ndihmojmë për tejkalimin sa më të shpejt të gjendjes. Bëhu pjesë e fushatës #KUJDESEMIQë nga dita e hënë, telefononi falas: 0800 55 000

Geplaatst door Bashkimi Demokratik për Integrim – BDI op Vrijdag 13 maart 2020

Related posts

Sllovenia largon nga tregu ajvarin e prodhuar në Maqedoni, për shkak të substancave të dëmshme

Televizioni Koha

Bajden me letër deri te Zaevi: Pres bashkëpunim intensiv për çështje me interes të së dy vendeve dhe dy popujve

Televizioni Koha

Misioni vëzhgues i ODIHR do t’i prezantojë aktivitetet për zgjedhjet e parakohshme parlamentare

Televizioni Koha

Leave a Comment