02/06/2023
21.2 C
Tetovo

Të tjera lajme

(VIDEO) Dy vetura janë djegur nga zjarri që ka shpërthyer në lagjen aerodrom të Shkupit: “Na zgjoi një zhurmë e fortë, dëgjuam plasjen e gomave”

Dy vetura janë djegur nga zjarri që ka shpërthyer rreth orës katër të mëngjesit të sotëm në afërsi të TC Skopyanka në lagjen Aerodrom të Shkupit. Nga zjarri nuk ka persona të lënduar, ndërsa është raportuar nga një banor i një pallati aty pranë, i cili është zgjuar nga zhurma e madhe.

“Ne u zgjuam nga një zhurmë e madhe në katër të mëngjesit. Dëgjuam gomat duke kërcitur, u trembëm nga zjarri dhe tymi i madh. Menjëherë u lajmëruam në Zjarrfikëset dhe zjarri u shua shpejt”, tha për “A1on” një dëshmitar okular i ngjarjes.
Ngjarja është konfirmuar për “A1on” nga Ministria e Brendshme.

“Në ora 04:15 në Stacionin Policor të Aeroportit është raportuar se në automjetin e udhëtarëve Renault Clio me targa të Shkupit, në pronësi të personit juridik nga Shkupi, dhe një automjet BMW me targa të Shkupit, ka rënë zjarri në Blvd.Kuzman Josifovski Pitu pronë e AR (31) nga Shkupi. Nuk ka persona të lënduar, ndërsa zjarri është shuar nga ekipi i Brigadës për mbrojtje nga zjarri i Shkupit”, thonë nga MPB.

Të fundit