01/10/2023
15.9 C
Tetovo

Të tjera lajme

(video) Skandali i ri i Jean-Claude Juncker pothuajse ndezi Presidentin Ruanda dhe gruan e tij

Jean-Claude Juncker, 65 vjeç, president i Komisionit Europian, nxiti një skandal të ri javën e kaluar. Gjatë kremtimit të gjenocidit në të cilin u vranë 800,000 njerëz, Juncker pothuajse e dogji zonjën e parë të Ruandës, Jeanette Kagame, 56 vjeç dhe bashkëshortin e saj, Paul Kagame, 61 vjeç. Juncker dhe pjesëmarrësit e tjerë morën pishtarë që ndezën simbolikisht ato. Juncker pastaj u kthye për të dorëzuar pishtarin për asistent dhe gati dogji presidentin dhe gruan e tij. Për fat të mirë, ata arritën të largohe në momentin e fundit, shkruan “Daily Mail”.

Kamerat kohët e fundit kanë regjistruar gjithnjë e më shumë  sjelljen e pazakontë të Presidentit të Komisionit Evropian. Në korrik të vitit të kaluar u shfaqën pamjet e regjistruara para një darkë pune e cila solli së bashku liderët e samitit të NATO-s.

Pamjet tregojnë Juncker që mezi mban një ekuilibër dhe të pranishmit e ndihmojnë atë të qëndrojë në këmbë. Juncker më vonë tha se nuk ishte i dehur, por u kap nga irakianët. Pastaj, në tetor të atij viti, ajo imitonte Kryeministrin britanik Theresa Maj dhe kërcente në skenë.

Gjithashtu në dhjetor të vitit të kaluar, Juncker hodhi letër në dysheme, preku flokët e një gruaje  dhe e puthi.

Në shkurt të këtij viti, në mes të fjalës, ai u shfaq me telefon celular. Gruaja e tij e thirri atë, kështu Juncker arsyetoi veten se duhet të përgjigjej.

Të fundit