VIDEO/ Taravari: Të mos preken rrogat e mesuesve dhe administratorëve – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

VIDEO/ Taravari: Të mos preken rrogat e mesuesve dhe administratorëve

Kreu i Komunës së Gostivarit dhe Sekretari i Përgjithshëm i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari ka kundërshtuar sot propozimin e kreut të LSDM’së për barazimin e rrogave, sipas të cilit, administratorët dhe punëtorët në arsim gjatë.dy muajve të ardhshëm të marrin rrogë minimale. Taravari apeloi që Kryeministri teknik, Oliver Spasovski dhe qeveria e tij të mos e marrin parasysh këtë propozim të Zaevit. Sipas tij, nuk do të ishte problem nëse drejtuesve të institucioneve shtetërore u ulet rroga, por assesi nuk mund te pajtohet që mësuesve dhe administratorëve tu bëhet kjo gjë.

VIDEO/ Taravari: Të mos preken rrogat e mesuesve dhe administratorëve

VIDEO/ Taravari: Të mos preken rrogat e mesuesve dhe administratorëvehttps://www.almakos.com/video-taravari-te-mos-preken-rrogat-e-mesuesve-dhe-administratoreve/

Geplaatst door Almakos.com op Maandag 23 maart 2020

Related posts

Rritet numri i aksidenteve nëpër rrugët e Maqedonisë

Televizioni Koha

Presidenti turk Erdogan sot për vizitë në Shqipërinë

Televizioni Koha

Sot në Reçicë mblidhet kryesia qëndrore e BDI-së

Televizioni Koha

Leave a Comment