Virusi korona, pacientja e parë nga Maqedonia lëshohet për kurim shtëpiak – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Virusi korona, pacientja e parë nga Maqedonia lëshohet për kurim shtëpiak

Ministria e Shëndetësisë informon se pacientja e parë në Maqedoni me virusin korona sot lëshohet në trajtim shtëpiak. Ajo tashmë është testuar për herë të dytë, në përputhje me rekomandimet e OBSH-së dhe ka rezultuar negativ.

Gjendja e pacientëve tjerë është stabile, përfshi këtu edhe gjendja e pacientes e cila është në aparate të frymëmarrjes. Edhe 5 pacientët e tjerë që po kurohen në spitalin e Dibrës janë në gjendje të mirë shëndetësore.

Për momentin priten rezultate për tre persona nga Dibra.

Related posts

Kasami: Pro idesë për kryeministër shqiptar, por jo porositësi të jetë BDI

Televizioni Koha

Konfirmohen 190 raste të koronavirusit në Greqi, mbyllen të gjitha kafenetë dhe objektet hotelierike (PLT)

Televizioni Koha

Pentagoni prezanton çipin që zbulon Covid-19 nën lëkurë

Televizioni Koha

Leave a Comment