VMRO-DPMNE: Piku i coronavirusit nuk përfundon ashtu siç nuk përfundon edhe paaftësia e Zaevit dhe Filipçes - Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

VMRO-DPMNE: Piku i coronavirusit nuk përfundon ashtu siç nuk përfundon edhe paaftësia e Zaevit dhe Filipçes

Nëpërmjet një njoftimi të VMRO-DPMNE-së thuhet se ‘piku i coronavirusit nuk përfundon ashtu siç nk përfundon edhe paaftësia e Zaevit dhe Filipçes”.

Nga VMRO-DPMNE cekin se vetëm gjatë 24 orët e fundit janë regjistruar 1.342 raste dhe 22 të vdekur dhe se deri tani, Maqedonia ka 1.847 viktima dhe është një ndër vendet që mban rekord për nga vdekshmëria në një milionë banorë.

“Të paaftit e Zaev, Filipçe dhe Angellov nuk po ndërmarrin masapër t’i mbrojtur qytetarët, por vetëm ta manipulojnë opinionit se gjithçka është nën kontroll”, thonë nga VMRO-DPMNE.

Ata shtojnë se dorëheqje dhe përgjegjësi duhet të ketë për shkak se epidemia e Qeverisë është e rrezikshme si coronavirusi.

Related posts

Fejsbuk shënoi rritje të shfrytëzuesve për zvogëlim të të ardhurave

Televizioni Koha

Incident i armatosur te “Rruga e plastikave”, është plagoset një person

Televizioni Koha

RMV, një numër i qytetarëve nuk mund t’i tërheqin paratë e ndihmës së shtetit për shkak të llogarive të bllokuara nga ana e përmbaruesve, Qeveria nuk ka sqarim

Televizioni Koha

Leave a Comment