30/11/2023
9.6 C
Tetovo

Të tjera lajme

VMRO: Është e qartë se qeveria ka standarde të dyfishta

Nga VMRO-DPMNE vlerësojnë se qeveria me rritjen e TVSH-së tek produktet që qytetarët i përdorin çdo ditë, do të shkatërrojnë standardin edhe më shumë. Inflacioni, ashtu siç shtojnë nga atje, në vend që të ndalojnë në nga kjo lëvizje e qeverisë, varfëria do të rritet, dhe në kurriz të kësaj do të mbushet buxheti mbi kurrizin e popullit.

Me rritjen e çmimit të ushqimit për fëmijë, panxharit, kaskave, djathit, gjizës, specave djegëse, kaçkavalli është rritur çmimi i asnjë prodhimi luksoz siç thoshte qeveria, por bëhet mashtrim nëpërmjet të cilës do të rritet buxheti që më pas do të harxhohet për tenderë kriminale, ose për luksin e zyrtarëve të qeverisë. Është e qartë se qeveria ka standarde të dyfishta, për qytetarët mendojnë se gjiza dhe djathi duhet të jenë luks dhe për vete mendojnë se është normale të hanë biftekë dhe prodhime deti”, theksohet në reagimin e tyre.

Ai vlerëson se kjo qeveri kriminale e BDI dhe LSDM e ka zhveshur popullin deri në lëkurë. Për të duhet të ketë përgjegjësi.

Të fundit