Zaev: Atdheu ynë ka nevojë për zgjedhje - Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Zaev: Atdheu ynë ka nevojë për zgjedhje

Atdheu ynë ka nevojë për zgjedhje në terminin e parë të mundshëm në mënyrë që ta presim valën e re të koronavirusit në vjeshtë tërësisht të përgatitur, kumtoi sot në Fejsbuk lideri i LSDM-së, Zoran Zaev.

“Qytetarëve dhe shtetit u duhen institucione me legjitimitet të plotë në mënyrë që të krijojnë kushte për normalitetin e ri, me kapacitet të plotë për ta mbrojtur shëndetin e qytetarëve dhe për ta rifilluar ekonominë e vendit”, thekson Zaev në kumtesë, shoqëruar me video fjalim.

Related posts

Bashkësia Energjetike e përshëndeti shpalljen e thirrjes publike për ndërtimin e termocentraleve fotovalatike në Osllomej

Televizioni Koha

Gjashtë anëtarë të një familjeje nën rrënoja, qeni pikas zonën

Televizioni Koha

Mexhiti: Shqiptarët e përcaktojnë përfaqësuesin e vet në Qeveri, jo “sojuzat” e kancelaritë

Televizioni Koha

Leave a Comment